Dlaczego Chiny? - Bezpieczeństwo

 

Chiny są pod względem ilości przestępstw jednym z najbezpieczniejszych krajów świata: według Agencji Control Risks Chiny są pod względem bezpieczeństwa porównywalne z Europą.

Bezpieczeństwo w Chinach jest ściśle związane z surowym ustawodawstwem tego kraju: posiadanie broni palnej, prostytucja, pornografia oraz hazard jest w Chinach zabronione, co zmniejsza pole działania dla zorganizowanych grup przestępczych.  Za wiele przestępst tak jak np. morderstwo, oszustwo podatkowe, handel narkotykami czy gwałt można zostać skazanym na karę śmierci.

Chiny są państwem, którego kolektywnie żyjące społeczeństwo nie akceptuje odchyłów od panujących tam norm zachowawczych tak dalece jak niektóre państwa zachodnie. Odzwierciedla się to w ilości popełnianych przestępstw. USA notuje czeroktotnie większą liczbę popełnianych przestępstw niż Chiny, przy sześciokrotnie większej liczbie więźniów oraz ponad trzykrotnie większej liczbie policjantów.

Dlatego niczego się nie obawiaj! Jeżeli będziesz się trzymał podstawowych zasad bezpieczeństwa, nic złego nie ma prawa się zdarzyć!

 

Źródła:

http://www.prisonstudies.org/info/worldbrief/wpb_stats.php?area=all&category=wb_poprate

http://www.unodc.org/unodc/en/data-and-analysis/statistics/crime.html

http://www.bjs.gov/index.cfm?ty=tp&tid=71