Wreszcie w Chinach - Kursy językowe

 

Podczas gdy wiele agencji wymian międzynarodowych w Chinach przeprowadza nauczanie języka chińskiego we własnym zakresie we własnych pomieszczeniach biurowych, Star Exchange zapewnia wszystkim uczestnikom programu Au-Pair naukę języka wyłącznie na uniwersytetach w pobliżu miejsca zamieszkania rodziny goszczącej. Umożliwia to naukę języka chińskiego na najwyższym poziome.

Oferowane przez nas kursy odbywają się w zależności od konkretnego uniwersytetu przedpoludniem lub popoludniem, od poniedziałku do piątku. Każdego dnia otrzymasz 4 lekcje x 45 min, z których każda prowadzona jest przez profesjonalnego nauczyciela. Materiały do nauki otrzymasz na miejscu.

Język chiński, przez zwolenników nazywany standardowym językiem mandaryńskim jest najczęściej mówionym językiem ojczystym na świecie. Posiada on 1,1 miliardów użytkowników i plasuje się zaraz za angielskim na liście międzynarodowych języków uniwersalnych. Chińskie znaki używane są częściowo także w Japonii czy Singapurze. Niezależnie od tego czy studiuje się ekonomię, prawo czy kierunek inżynieryjny, znajomość języka chińskiego jest gwarancją znalezienia dobrej pracy.

Chiński system nauczania obejmuje, z grubsza ujmując, trzy rodzaje uniwersytetów: państwowe uniwersytety, renomowane prywatne uniwersytety a także ogólnodostępne prywatne uniwersytety. Chińskie uniwersytety państwowe, w przeciwieństwie do zachodniego modelu nauczania, mają najczęściej lepszy status niż dwa pozostałe wymienione rodzaje. Ma to związek z faktem, że chińska kultura nauczania od stuleci ściśle związana jest z aparatem państwowym. Poza tym członkowie tmtejszych elit gospodarczych i politycznych sami najczęściej kształcili się w instytucjach państwowych i bardzo chętnie udzielają im wsparcia. Konsekwencją popularności uczelni państwowych jest wielkie zainteresowanie nimi starających się o miejsce na studia. Fakt, że tylko najlepsi uczniowie dostają się na państwowe uniwersytety sprawia, że uczęszczając tam na kurs języka, można nawiązać ciekawe znajomości.

Pamiętaj proszę, że opłata semestralna musi zostać uiszczona na uniwerytecie z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli miałbyś jakieś życzenia dotyczące konkretnej uczelni, czy też miejsca nauczania, wyjaśnij to proszę ze swoim opiekunem najpóźniej bezpośrednio po przylocie do Chin. Jeżeli nie zgłosisz tego wystarczająco szybko, będziesz musiał ponieść koszty za zmianę uniwersytetu tzn. zapłacić opłatę semestralną na nowym uniwersytecie.