Home - Nasza oferta

 

Co ma zapewnione Au-Pair?

 • Darmowy kurs jezyka chińskiego ( wartość 2.500€ )
 • 125€ kieszonkowego miesięcznie
 • Własny pokój z dojściem do internetu
 • Darmowy przylot oraz lot powrotny (przy pobycie 12sto miesięcznym )
 • Oprócz ustawowego urlopu,dodatkowo dwa tygodnie ferii
 • I dużo, dużo więcej

Nasz serwis

 • 24/7 gotowości
 • Dostarczenie wszelkich potrzebnych Dokumentów
 • Tłumaczenia
 • Odbiór z lotniska
 • Intensywa opieka podczas pierwszych dni u rodziny
 • Pomoc w załatwianiu w wszelkich formalności
 • Pomoc przy planowaniu podróży po Chinach
 • Kurs opieki nad dziećmi
 • Pomoc przy przedłużaniu pobytu
 • I dużo, dużo więcej
   

 

Twoje obowiązki

 • Dotrzymywać dziecku towarzystwa a także pomagać mu w zadaniach domowych
 • Rozmawiać z dzieckiem po angielsku
 • Pomagać rodzinie w domowych pracach (najwyżej 10% Twoich czynności )

Przeciętny wymiar pracy w weekendy wynosci okolo 25% przy dwóch wolnych dniach w tygodniu. Konkretne informacje dotyczące naszej oferty znajdziesz w dalszej części tej strony.

Tu ściągniesz informacje o naszym programie.

Ponieważ nasz program oferowany jest w całej Europie, radzilibyśmy Ci wysłać podanie już cztery miesiące przed planowanym wyjazdem.

 

Przebieg programu

 

Nasza oferta w szczegółach

 

Pomijając dofinansowanie lotu, którego wysokość zależy od długości pobytu, wszelkie inne świadczenia pozostają jednakowe niezależnie od tego, na jak długo au-pair zdecyduje się wyjechać do Chin.

 

Dofinansowanie lotu przedstawia się w następująco:

 • od 12 miesięcy: darmowy przylot do Chin oraz powrót
 • 6 – 11 miesięcy: darmowy powrót do domu
 • 3-5 miesięcy: 300 € dofinansowania

Należy pamiętać, że wszelkie dodatkowe koszty wynikające z własnych działań jak np. przełożenia lotu czy rezerwacji dodatkowego serwisu, nie będą pokryte przez Star Exchange.

Ponieważ nasz program oferowany jest w całej Europie, radzilibyśmy Ci wysłać podanie już cztery miesiące przed planowanym wyjazdem.

 

Działania przygotowujące:

Pomożemy Ci przebrnąć przez wszelkie formalności oraz przy znalezieniu rodziny, u której bedziesz chciał zamieszkać. Bliższe informacje znajdziesz w punkcie ”przebieg rekrutacji”.

 

 • Darmowy lot oraz powrót lub dofinansowanie lotu oraz pomoc przy rezerwacji lotu

Twój opiekun, w ścisłej współpracy z Tobą, zajmie się rezerwacją Twojego lotu. W zależności od  od długości Twojego pobytu, zapewniamy Ci następujący serwis:  przy dwunastomiesięcznym pobycie pokrywamy koszty lotu do Chin a także powrotu. Przy pobycie od sześciu do jedenastu miesięcy opłacony zostanie koszt lotu powrotnego, natomiast jeżeli zdecydujesz się na pobyt trzy- , cztero- lub pięciomiesięczny, zobowiązujemy sie do dofinansowania Twojego lotu w wysokości 300€.  Pamiętaj, że wszelkie dodatkowe koszty wynikające z własnych działań jak np. przełożenia lotu czy rezerwacji dodatkowego serwisu, nie będą pokryte przez Star Exchange. Bliższe informacje zajdziesz w punkcie ”przebieg rekrutacji” w podpunkcie „pozostałe przygotowania”.

 

 • Organizacja darmowego kursu językowego.

Jak wcześniej wspomniano, zapiszemy Cię na kurs języka chińskiego na renomowanym uniwersytecie niedaleko od miejsca zamieszkania. Jest to usługa dla Ciebie bezpłatna. Rodzina, która Cię będzie gościć pokryje opłatę semestralną w wysokości 1.250 Euro. Bliższe informacje znajdziesz w punkcie „wreszcie w chinach” w podpunkcie „kurs języka”.

 

 • Pomoc przy zawarciu ubezpieczenia

Z naszej strony masz zapewnione będzie  ubezpieczenie na życie, zdrowotne oraz w razie wypadku. Nie ponosisz przy tym żadnych kosztów, jednak z zawarciem ubezpieczenia związane są formalności, które objaśni Ci Twój opiekun. Przegląd świadczeń ubezpieczeniowych znajdziesz w punkcie „pliki”. Radzimy Ci nie rezygnować z Twojego dotychczasowego ubezpieczenia, ponieważ jego wznowienie może wiązać się z komplikacjami. Zazwyczaj istnieje możliwośc rozszerzenia aktualnego  uezpieczenia zdrowotnego  na pobyt za granicą. Bliższe informacje znajdziesz w punkcie „przebieg rekrutacji” w podpunkcie „pozostałe przygotowania”.

 

 • Pomoc zlożeniu podania o wizę

Ponieważ w Chinach nie istnieje specjalna wiza dla Au-pair, Twoj wyjazd odbędzie się w oparciu o wizę studencką. Nie musisz się jednak niczym przejmować. Jest to całkowicie normalne, gdyż chiński rząd jest zdania, że żadna dodatkowa wiza nie jest potrzebna. Od Twojego opiekuna otrzymasz konkretne wskazówki dotyczące zlożenia podania pozwolenia na pobyt. On też dostarczy Ci z Chin wszelkie  niezbędne dokumenty. Link do chińskiego centrum wizowego oraz profesionalnego znajdziesz ponadto w punkcie „linki”. Bliższe informacje zajdziesz w punkcie „przebieg rekrutacji” w podpunkcie „wiza”.

 

 • Pomoc przy znalezieniu rodziny goszczącej

Wszystkie z rodzin goszczących są zamożne i należą do średniej lub wyższej klasy społecznej, więc zapewnią Ci one bezsprzecznie ciekawy, atrakcyjny pobyt. Mimo wszystko oczywiste jest, że chemia musi się między wami zgadzać. Po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego podania, organizowana jest rozmowa przez skype między Tobą a potencjalną rodziną goszczącą. Nie musisz się obawiać kwestii językowej, gdyż zazwyczaj przynajmniej jeden z członków rodziny rozmawia w języku angielskim. Jeżeli znajmomość języka nie jest wystarczająca, to w rozmowie będzie uczestniczył moderator, który pomoże w tłumaczeniu z chińskiego na angielski. W przypadku, gdy bedziesz miał wrażenie, że jednak u tej rodziny nie będziesz czuć się dobrze, masz oczywiście możliwość poznania innych . Nawet podczas pobytu w Chinach masz możliwość zmiany rodziny, jeżeli dojdzie do jakichkolwiek problemów.Twój opiekun oczywiście pomoże Ci w tym. Więcej informacji znajdziesz w punkcie „wreszcie w Chinach” w podpunkcie „pobyt u rodziny” i „opieka”.

 

 • Objaśnienie programu au-Pair

Chcemy wyjaśnić Ci program Star Exchange au-pair jak najdokładniej a taże wyjaśnić Ci wszystkie korzyści płynące z udziału w nim. Z tego względu znajdziesz na naszej stronie internetowej wszystkie potrzebne informacje. Jeżeli masz jakiekolwiek, pytania czy jeżeli pojawiają się jakiekolwiek niejasności poszukaj odpowiedzi w punkcie „pliki”. Jeżeli nie znalazłeś wszystkich odpowiedzi, możesz oczywiście zwrócić się bezpośrednio do nas. W punkcie „Kontakt” znajdziesz wszystkie dane. Po pozytywnym  rozpatrzeniu Twojego podania, zostanie przydzielony Ci opiekun z jednej ze sprawdzonych przez nas agencji. Będzie on towarzyszył Ci przez cały czas przebiegu programu Au-Pair.

Wszyscy opiekuni z naszych agencji partnerskich mówią po angielsku i są kontrolowani oraz przyuczani przez osoby, które same były już Au-Pair. Wszysktie agencje partnerskie należą do organizacji IAPA. Przegląd programu możesz ściągnąć w punkcie „pliki”.

 

Serwis podczas pobytu

Serwis oraz wszelkie usługi podczas Twojego pobytu w Chinach zostaną przejęte w większości przez rodzinę goszczącą a takze przez Twojego opiekuna. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy, możesz oczywiście od razu skontaktować się bezpośrednio z nami.

Naszym zamiarem jest przede wszystkim, dać Tobie możliwość zapoznania się z kulturą chińską a także nauczenia się języka chińskiego w autentycznym otoczeniu. Aby zapobiec ewentualnym problemom, oczekujemy od Ciebie, podczas pobytu, przynajmniej raz w miesiącu skontaktowania się z Twoim opiekunem. Dalsze informacjie znajziesz w punkcie „wreszcie w chinach”.

 

 • Własny pokój z internetem oraz wyżywienie

Koszt za wyżywienie oraz pobyt ponosi oczywiście rodzina goszcząca. Orzymasz własny pokój, aby zachować swerę prywatności, oraz dostęp do internetu.

 

 • 1.000RMB kieszonkowego miesięcznie

Dodatkowym świadczeniem jest kieszonkowe, wyoszące 1.000RMB ( renminbi jest to chińska waluta) miesięcznie.

 

 • 2 wolne dni w tygodniu, 14 dni urlopu nie wliczając wolnych dni świątecznych

Będziesz pracować średnio 25 godzin tygodniowo. Masz zapewnione dwa dni wolne w tygodniu a także 14 dni urlopu, nie wliczając licznych wolnych dni świątecznych.

 

 • Odbiór z lotniska

Pierwsze momenty  w obcym kraju są zawsze najcięższe. Z tego względu po wylądowaniu w chinach będzie na Ciebie czekał na lotnisku Twój opiekun. Więcej informacji znajdziesz w punkcie „wreszcie w Chinach”,w  podpunkcie „przylot do Chin

 

 • Kurs przygotowawczy ( zazwyczaj 4-7 dni )

Aby ułatwić Ci opiekę nad chińskimi dziećmi, weźmiesz od razu po przylocie udział w intensywnym kursie opieki nad dziećmi w pekińskim centrum treningowym. Długość kursu zależy od Twoich umiejętności oraz potrzeb. Bliższe informacje znajdziesz w punkcie „wreszcie w Chinach” w podpunkcie „przylot do Chin”.

 

 • Pomoc w odnalezieniu się w nowym otoczeniu

Aby  ułatwić Ci zaaklimatyzowanie w Chinach, przez pierwsze dwa dni będzie towarzyszył Ci Twój opiekun, także u rodziny. Więcej informacji znajdziesz w punkcie „wreszcie w chinach” w podpunkcie „przylot do Chin”.

 

 • Pomoc w urzędzie meldunkowym oraz przy zapisaniu się na uniwersytecie

Po przybyciu do Chin należy, tak jak w każdym innym kraju, załatwić parę formalności: po pierwsze należy zameldować się w urzędzie meldunkowym. Nieodzowne jest także osobiste zameldowanie się na uniwerytecie. W obu przypadkach towarzystwa dotrzyma Ci zarówno Twój opiekun jak i rodzina. Bliższe informacje znajdziesz w punkcie „wreszcie w Chinach” w podpunkcie „przylot do Chin”.

 

 • Pomoc przy zorganizowaniu czasu wolnego a także w planowaniu podróży

Także przy planowaniu Twojego czasu wolnego czasu będziemy Cię wspierać. Wprawdzie w przewodnikach można znaleźć dużo propozycji, jednak dla młodych ludzi typowe miejsca zwiedzania nie zawsze są interesujące. Do dalszych wypadów niezbędne jest wczesniejsze zamówienie biletów, więc pomoc opiekuna przyda się i w tym wypadku. Organizujemy też spotkania au-pair, na których można wymienienić się doświadczeniami. Więcej informacji znajdziesz  w punkcie „wreszcie w Chinach” w podpunkcie  „Spotkania Au-Pair”, „Opieka”.

 

 • Ewentualna pomoc przy zmianie rodziny.

Jeżeli się okaże, że między Tobą a rodziną goszczącą nie układa się tak jak powinno, zawsze możesz rodzinę zmienić. Ważne jest, żeby o ewentualnych problemach wystarczająco szybko dowiedział się Twój opiekun, aby mógł on Ci pomóc. Więcej informacji znajdziesz w punkcie „wreszcie w Chinach” w podpunkcie „opieka”.

 

 • 24/7 gotowość

Jeżeli zdarzyloby się, że się zgubisz  czy też spóźnisz na pociąg, nasi opiekuni są zawsze dla Ciebie osiągalni. Wszyscy opiekuni posiadają bardzo dobrą znajomość języka angielskiego oraz są poinstruowani przez doświadczonych pracowników, którzy  sami uczestniczyli w programie Au-Pair Wszysktie nasze agencje partnerskie należą do organizacji IAPA. Przegląd programu możesz ściągnąć w punkcie „pliki”.

 

Przygotowania do zakończenia lub przedlużenia pobytu

Pod koniec Twojego pobytu Au-Pai musisz zdecydować, jakie są Twoje plany na najbliższą przyszłość. Także w tym przypadku pomogą Ci nasze agencje.

 

 • Pomoc przy rezerwacji lotu powrotnego

Przy rezerwacji lotu do domu pomogą Ci oczywiście nasi koledzy, tak samo jak odbywało się to przy przylocie do Chin. Więcej informacji znajdziesz w punkcie „wreszcie w Chinach” w podpunkcie „opieka”.

 

 • Pomoc przy decyzji o dluższym pobycie

Jeżei zdecydujesz się na Twój pobyt w Chinach przedłużyć, agencje partnerskie pomogą Ci zaplanować Twoją przyszłość: czy to będzie praktyka, czy zameldowanie na chińskiej uczelni czy też zaplanowanie podróży po chinach. Więcej informacji znajdziesz w punkcie „wreszcie w Chinach” w podpunkcie „opieka”.

 

Własny wkład pieniężny

Koszty, które au-pair ponosi zamykają się w kwocie obejmującej przygotowania do podróży ( w przypadku pobytu jednorocznego. Patrz na tabelę z kosztami lotu ). Opłaty te wyglądają następująco:

 • Ewentualny koszt  za wydanie paszportu
 • Koszt za wizę oraz ewentualne dokumenty potrzebne do jej wydania
 • Koszt za atest lekarski oraz za szczepienia
 • Koszt za zaświadczenie o niekaralności

Więcej informacji znajdziesz w punkcie „przebieg rekrutacji”.

 

Twoje zadania jako Au-Pair

Twoje zadania-zarys ogólny

 • Dotrzymywanie dziecku towarzystwa i pomaganie mu w zadaniach domowych
 • Rozmawiać z dzieckiem po angielsku
 • Pomagać rodzinie w pracach domowych
 • Przeciętny czas pracy wynosi 25 godzin przy dwóch wolnych dniach w tygodniu

 

Twoje główne zadanie polega na tym, aby dziecku, które często jest jedynym w rodzinie, poświęcać czas oraz przyswoić mu międzynarodowy sposób bycia oraz język angielski. Wystarczy, że będziesz się z dzieckiem bawić , pomagać mu w zadaniach domowych oraz zapewniać mu zajęcie.W Chinach traktuje się Au-Pair w pierwszej linii jako osobistego nauczyciela  pociechy i tym samym zgodnie z tradycją konfucjanizmu jako ważnego członka najbliższego osobistego otoczenia.Z tych powodów od au-pair nie wymaga się wykonywania prac domowych w dużym wymiarze.Poza tym, znajdziesz się u rodziny zamożnej, dla której zatrudnienie chińskiego personalu opłaca się dużo bardziej niż z zachodu.

W Chinach wykształcenie oznacza dobrą przyszłość i takie zadanie ma au-pair – nauczanie. Naturalnie zdarzy się, że do wyknonania będą także drobne prace domowe, jak np. posprzątanie ze stołu. Należy jednak zaznaczyć, ze 90% Twoich zajęć będzie polegało na zajmowaniu się dzieckiem. Więcej informacji znajdziesz w punkcie „wreszcie w Chinach” w podpunkcie „pobyt u rodziny".

Wszelkie szczegóły omówisz na miejscu z rodziną goszczącą. Pomogą Ci w tym naturalnie nasi miejscowi partnerzy.

Program Star Exchage Au-Pair w Chinach stawia na jakość i zadowolenie naszych Au-Pair, partnerów oraz rodzin goszczących. Współpracujemy ściśle z miejscowymi agencjami partnerskimi, które wcześniej osobiście sprawdzamy. Nasze rodziny goszczące należą wyłącznie do zamożnej klasy społecznej i są w stanie zapewnić Au-Pair wspaniały pobyt. Oferowane przez nas kursy odbywają się wyłącznie na renomowanych uniwersytetach.

Wszystkie wspomniane umożliwiają nam zaoferowanie szerokiej palecie odbiorców programu o najwyższej jakości. Ponieważ całe spektrum świadczeń finansuje dla Ciebie rodzina, twój nakład finansowy jest niski. Pokryć  musisz koszty za przygotowanie do wyjazdu, np. za wizę.

 

Aby zastosować kliknij tutaj.