Przebieg rekrutacji - Ogólnie

 

Poniżej wytłumaczymy Ci, jak wygląda rekrutacja do programu Star Exchange Au-Pair w Chinach. Ważne jest, żebyś swoje podanie wysłał jak najwcześniej, przynajmniej cztery miesące przed planowanym wyjazdem. Po pierwsze nasz program oferujemy w całej Europie i mamy dużo zgłoszeń, po drugie jednocześnie z rekrutacją osób na au-pair przeprowadzamy rekrutację rodzin goszczących. Przygotowanie jednego wyjazdu zabiera więc sporo czasu. W końcu musimy znaleźć zgrany duet składający się z chińskiej rodziny i au-pair. Poza tym przebrnięcie przez wszystkie formularze związane z zameldowaniem na uniwersytecie oraz formalności wizowe zabierają równierz sporo czasu.

 

W procesie rekrutacji przejdziesz przez następujące etapy:

 1. Wypełniasz formularz zgłoszeniowy online na strone programu Star Exchange Au-Pair w Chinach, co oznacza, ze składasz swoje podanie. Do formularza kliknij tu.
 2. Po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego podania, możesz zdecydować się na rozmowę przez skype z rodziną.
 3. Następnym krokiem jest zawarcie umowy między Tobą a rodziną goszczącą, który obejmuje przebieg Twojego pobytu w Chinach.Umowa jest wiążąca.
 4. Następnie zapiszemy Cię na kurs języka chińskiego na renomowanym uniwersytecie a także zawrzemy ubezpieczenie.
 5. Składasz podanie o wizę.
 6. Lecisz doPekinu do centrum treningowego.
 7. Mieszkasz u wybranej rodziny
 8. Detale co do poszczególnych kroków znajdziesz w podpunktach.

 

Zwróć uwagę na to, że wysokość dofinansowania lotu zależy od długości Twojego pobytu:

 • Od 12 miesięcy masz zapewniony darmowy przylot do Chin oraz powrót
 • 6-11 miesięcy: darmowy powrót
 • 3-5 miesięcy: 300€ dotacji

Pamiętaj, że koszty związane z Twoimi działaniami, jak np. przełożenie lotu czy dodatkowy serwis podczas lotu, nie będą pokryte przez Star Exchange.