Wreszcie w Chinach - Opieka

 

Ze względu na to jak ważna jest opieka przed wyjazdem do Chin oraz w trakcie pobytu, sprawdzamy wcześniej wszystkie chińskie agencje partnerskie osobiście oraz w razie potrzeby organizujemy treningi dla pracowników. To daje nam pewność, że oferujemy Tobie usługę na najwyższym poziomie. 

 

Oto przegląd usług dla Ciebie ze strony naszych miejscowych agencji partnerskich:

  1. odebranie z lotniska
  2. intensywny kurs przygotowujący Cię do opieki nad dziećmi oraz życia w Chinach
  3. pomoc w zameldowaniu i załatwieniu wszystkich formalności
  4. pomoc w razie chęci zmiany rodziny
  5. gotowość 24/7
  6. pomoc w razie planowanego dalszego pobytu w Chinach
  7. pomoc w rezerwacji lotu powrotnego

Trzy pierwsze punkty zostały obszernie omówione w poprzednich działach.

 

Pomoc przy planowaniu czasu wolnego oraz przy organizacji podróży 

Jeżeli w czasie wolnym będziesz miał ochotę gdzieś wyjechać, zapewniamy Cię że ani celów podróży ani środków transportu nie zabraknie. W końcu Chiny są trzecim na świecie najczęściej odwiedzanym miejscem na świecie. Nasi koledzy z agencji partnerskich bardzo chętnie pomogą Ci w realizacji Twoich planów. 

Chiny obejmują 18 stref klimatycznych. Są tam góry, szerokie długie rzeki, ogromne jeziora, pustynie, wybrzeże a nawet dżungla. Pod względem bogactwa roślinności zajmują Chiny trzecie miejsce na świecie. W kraju tym żyje 6.000 rodzajów kręgowców. Między innymi tygrysy, pandy, małpy, krokodyle, kamele. Historia Chin jest jedną z najstarszych na świecie. Można tam zobaczyć buddyjskie świątynie, klasztory, pałace liczące sobie setki lat oraz grobowce dynastii żyjących przed pojawieniem się chrześcijaństwa. Dwa największe miasta na świecie Chingqing oraz Szanghaj znajdują się także w Chinach a także dziesięć z dwudziestu najwyższych budynków na świecie.

W Chinach 8% mieszkańców stanowią mniejszości etniczne, które mają własne tradycje a także religie. W Chinach jest więc dużo do przeżycia i zobaczenia!

Należy zaznaczyć. Że Chiny są krajem bardzo bezpiecznym krajem z bardzo nowoczesną infrastrukturą. W prawie każdym dużym mieście jest lotnisko, bardzo dobrze  rozbudowana jest sieć autostrad a także trasy pociągów szybkobieżnych, które przemieżają kraj z prędkościę 320 kilometrów na godzinę.

 

Pomoc przy ewentualnej chęci zmiany rodziny oraz pogotowie 24/7

Dopiero w momencie,gdy coś jest nie tak, okazuje się jak szczera jest oferowana wcześniej pomoc. Jeżeli znajdziesz się w jakichkolwiek kłopotach- np. zgubiusz się – możesz o każdym czasie zadzwonić do naszych miejscowych kolegów. Numer telefonu da Ci Twój opiekun.

Jeżeli okaże się, że między Tobą a Twoją rodziną goszczącą się nie układa, pomożemy Ci znaleźć nową. Miej tylko na uwadze, że będziemy potrzebowali na to około trzech tygodni. W najgorszym przypadku możesz też przerwać program au-pair. 

Prosimy Cię abyś, nawet jeżeli wszystko będzie ok, nie urywał kontaktu ze swoim opiekunem. Jego zadaniem jest pomóc Ci, gdybyś tegopotrzebował. 

 

Pomoc przy ewentualnych planach przedłużenia pobytu w Chinach.

Jeżeli zdecydujesz się po ukończeniu programu au-pair zostać dłużej w Chinach, nasi koledzy pomogą Ci chętnie zrealizować Twoje plany, obojętnie czy chodzi o pobyt turystyczny, studia, czy praktykę.

Jeżeli zdecydujesz się pozostać w Chinach jako turysta, będziesz musiał zmienić wizę na turystyczną. Możesz ją przynajmniej dwa razy przedłużyć, obowiązkiem jest jednak wpłacenie kaucji do chińskiego banku. Aby następnie zmienić wizę z turystyczną na inną, niezbędny jest wyjazd z Chin.Podobnie jest z wizą na praktykę lub studia, z tym, że kaucja nie jest w tym przypadku warunkiem.

Jeżeli masz zamiar dłużej pozostać w Chinach, poinformuj o tym jak najszybciej swojego opiekuna. W ten sposób unikniesz ewentualnych nieudogodnień. 

 

Tak jak w przypadku przylotu, pomożemy Ci także zarezerwować lot powrotny.

Zwróć uwagę na to, że  wysokość dofinansowania lotu zależy od długości Twojego pobytu:

  • Od 12 miesięcy masz zapewniony darmowy przylot do Chin oraz powrót
  • 6-11 miesięcy: darmowy powrót
  • 3-5 miesięcy: 300€ dotacji

Pamiętaj, że koszty związane z Twoimi działaniami, jak np. przełożenie lotu czy dodatkowy serwis podczas lotu, nie będą pokryte przez Star Exchange.