Wreszcie w Chinach - Pobyt u rodziny

 

Twój właściwy pobyt u rodziny w Chinach zaczyna się po 4 – 7 dniowym intensywnym treningu w Pekinie, podczas którego dowiesz się jak obchodzić się z chińskimi dziećmi (jeżeli będziesz potrzebował dłuższego treningu, możemy go przedłużyć )

Ponieważ rodziny, które biorą udział w naszym programie należą do zamożnej warstwy społecznej, przynajmniej jeden z członków zazwyczaj rozmawia po angielsku. Aby ułatwić komunikację, poznanie rodziny oraz przebrnąć przez pierwsze dni, będzie towarzyszył Ci non stop przez pierwsze dwa dni Twój opiekun z jednej z miejscowych agencji partnerskich. Jeżeli Twój pobyt będzie w mieście, w którym nie mamy agencji partnerskich, wyślemy do Ciebie jednego z opiekunów z innego miasta. Ta osoba uda się razem z Tobą oraz Twoją rodziną goszczącą do urzędu meldunkowego oraz na uczelnię oraz będzie przy Tobie podczas fazy poznania się z rodziną.Pozostaniecie ze sobą w ścisłym kontakcie przez cały Twój pobyt w Chinach, przy czym pamiętaj, że zawsze możesz się zwrócić także bezpośrednio do nas.

Chińczycy przyzwyczajeni są do życia w dużych zgrupowaniach ludzkich, z tego względu typowymi cechami charakteru wielu z nich są tolerancja, cierpliwość oraz otwartość wobec potrzeb innych. Większość z naszych Au-Pair jest bardzo mile zaskoczonych życiem pod wspólnym dachem z chińską rodziną. Naród ten ma także duży respekt przed osiągnięciami europejskich krajów. Do tego dochodzi fakt, że dużą część swojego czas spędzisz nauczając dziecko Twojej rodziny goszczącej. Wedlug tradycji konucjanizmu nauczyciel zajmuje szczególnie ważną pozycję w kręgu, w którym żyje. Rodzice dziecka, którego będziesz opiekunem, mają jednak także pewne oczekiwania wobec Ciebie. Pragną oni abyś przyswoił dziecku normy zachodnie, ćwiczył z nim język angielski, a także pomagał mu w zadaniach domowych. Z tych wszystkich powodów nikt nie będzie od Ciebie wymagał wykonywania prac domowych w szerokim zakresie. Do tego dochodzi fakt, że z punktu widzenia zarobków, opłaca się dużo bardziej zatrudnić chińską pomoc domową.

W trakcie pobytu w Chinach otrzymasz własny pokój z dostępem do Internetu.Rodzina u której będziesz mieszkał, będzie dla Ciebie gotowała. Będziesz miał także dwa dni wolne w tygodniu, oraz 14 dni urlopu oprócz wolnych dni świątecznych. Polecamy Ci, abyś ważne dla narodu Chińskiego święta spędził z rodziną, gdyż wspólne świętowanie odgrywa ogromną rolę w kulturze chińskiej. Chińskie święta są także bardzo pięknym przeżyciem. Wspólne spędzanie czasu jest również wspaniałą okazją do nauki tamtejszego języka.

Chińczycy mówią, że dobre kontakty są efektywniejsze niż każdy przepis czy prawo. Jeżeli miałbyś kiedykolwiek znaleźć się ponownie w Chinach, tam pracować lub żyć, będziesz miał u Twojej rodziny przystań do której będziesz mógł zawinąć

 

Rozwiązywanie konfliktów

Aby uniknąć ewentualnych konfliktów oczekujemy, że wszystko co podajesz w podaniu odpowiada prawdzie. Dodatkowo pragniemy abyś podczas pobytu, nawet jeżeli wszystko jest w najlepszym porządku,  przynajmniej raz w miesiącu nawiązał kontakt ze swoim opiekunem oraz zdał mu krótką relację o Twoich przeżyciach.

Oprócz tego polecamy Ci przed Twoim wyjazdem dowiedzieć się trochę o Chinach. Informacje o tym kraju i jego kulturze znajdziesz na naszej stronie internetowej w punkcie „o Chinach” a także w dziale „linki”. Z naszego doświadczenia wiemy, że jest to świetny pomysł aby uniknąć wszelkich konfliktów. Jeżeli mimo wszystko dojdzie do konfliktów, które z Twojego punktu widzenia są nie do rozwiązania, zawsze możesz zmienić rodzinę, trwa to zazwyczaj około trzech, czterech tygodni. W najgorszym przyadku możesz także przerwać swój pobyt w Chinach. Prosimy Cię jednak bardzo abyś zawsze informował swojego opiekunach o swoich decyzjach.