Przebieg rekrutacji - Podanie

 

Twoje podanie zaczyna się Twoją rejestracją na stronie programu Star Exchange Au-Pair w Chinach, na stronie głównej w  punkcie „Rejestracja”. Tam musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy online oraz napiać krótki list do Twojej przyszłej rodziny goszczącej. Wszystko to musisz zrobić w języku angielskim aby dowieść znajomości języka. Pytania, które znajdziesz w formularzu mają na celu znalezienie pasującej do Ciebie rodziny.Poza tym powinienieś załączyć 5 - 10 zdjęć, które chiałbyś pokazać rodzinie. Najlepiej wypadają zdjęcia na których widniejesz z dziećmi.

Potrzebujemy też Twój zeskanowany paszport ( Strony z Twoimi danymi osobowymi oraz zdjęciem ) oraz świadectwa i certyfikaty potwierdzające Twoją znajomość języka angielskiego. Jeżeli w danej chwili nie posiadasz paszportu, wystarczy na początek zeskanowany dowód osobisty lub prawa jazdy.

Na samym końcu musisz potwierdzić umowę o współpracy oraz wysłać swoje zgłoszenie , po czym dostaniesz e-mail od Star Exchange, który jest potwierdzeniem Twojego zgłoszenia się do programu au-pair.

Następnym krokiem będzie nawiązanie przez nas kontatu z agencjami partnerskimi aby znaleźć dla Ciebie odpowienią rodzinę goszczącą. Jeżeli Twoje podanie zostanie pozytywnie rozpatrzone, poinformujemy Cię o tym w drugim mailu. Więcej informacji na ten temat znajedziesz w podpunkcie „Potwierdzenie”.

 

W skrócie:

  1. Wypełnienie formularza po angielsku
  2. Napisanie krótkiego listu do przyszłej rodziny goszczącej w Chinach w celu przedstawienia się
  3. Załączenie zdjęć, które chciałbyś pokazać rodzinie w Chinach
  4. Załączenie skanu paszportu – ze zdjęciem oraz danymi osobowymi ( ewentualnie na początek dowód osobisty lub prawo jazdy ) oraz certyfikatu poświadczającego znajomość języka angielskiego.
  5. Potwierdzenie umowy o współpracę
  6. Odesłanie zgłoszenia
  7. Otrzymanie e-maila z potwierdzeniem
  8. Otrzymanie e-maila z informacją o decyzji dotyczącej rozpatrzeniaTwojego podania (najczęściej po tygodniu od zgłoszenia)

 

Z powodu dużego zainteresowania naszą ofertą prosimy Cię o składanie podania 4 miesiące (lub wcześniej ) przed planowanym wyjazdem. W najlepszym przypadku posiadasz paszport , który jest ważny przynajmniej 10 miesięcy oraz posiada 8 wolnych stron. Pamiętaj, że miejętności angielskiego są wybiórczo sprawdzane przez pracowników Star Exchange poprzez rozmowe na skype. Wszystkie Twoje dane osobowe będą używane tylko i wyłącznie w procesie pośrednictwa do wyjazdu do Chin. Po ukończeniu przez Ciebe programu lub w przypadku negatywnego rozpatrzenia Twojego podania, wszystkie Twoje dane zostaną usunięte.

Listę dokumentów potrzebnych po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego podania znajdziesz tu.