Przebieg rekrutacji - Rozmowa przez Skype

 

Pierwsza rozmowa przez skype następuje po wstępnej korespondencji e-mailowej między Tobą a rodziną i jest bardzo ważnym punktem, gdyż po raz pierwszy następuje spotkanie na żywo. Jeżeli angielski członków rodziny goszczącej nie okaże się wystarczająco dobry, do rozmowy dołączy się moderator z jednej z naszych miejscowych agencji partnerskich aby ułatwić komunikację. Rozmowa  na początku będzie na pewno będzie napotykała na utrudnienia, gdyż każdy, mówi angielskim z akcentem języka ojczystego. Jest to jednak normalne i po pewnym czasie ten problem znika.

Ponieważ różnica czasowa mięczy Polską a Chinami wynosi 6 godzin w czasie letnim i 7 godzin w czasie zimowym, rozmowa ma miejscie zazwywczaj rano lub po poludniu. Taka rozmowa trwa przeciętnie 30minut i nie ma jakiegoś określonego przebiegu, to znaczy, że rozmawiacie o czym chcecie. Na początku jest oczywiście najlepiej zadawać proste pytania aby przyzwyczaić się do sposobu mówienia partnerów.

Rozmowa przez skype jest ostatnim etapem przed podpisaniem umowy oraz wysłaniem Tobie zaproszenia. Potem możesz oczywiście nadal kontaktować się z rodziną.

Naturalnie możesz też w każdym czasie zrezygnować z wybranej rodziny, podobnie jak ona z Ciebie. W końcu macie przez długi czas żyć pod jednym dachem. Jasne, że nie chcesz czuć się niepewnie. Ponieważ rodzina wszystko za Ciebie opłaca jest oczywistym, że jej członkowie muszą mieć zaufanie do Ciebie i Cię lubieć. Nawet jeżeli już w Chinach się okaże, że nie czujesz się tam dobrze, możesz zmienić rodzinę lub przerwać program. Więcej na ten temat dowiesz się w punkcie „wreszcie w Chinach” w podpunktach  „pobyt w rodzinie” a także „opieka”.

Naturalnie możesz zawsze zwrócić się do nas z każdym problemem. 

 

Przebieg

  1. Korespondencja mailowa z rodziną goszczącą
  2. Ustalacie termin rozmowy przez skype albo my aranżujemy dla was termin
  3. Rozmawiacie rano lub po południu przez około 30min.
  4. Pozostajecie w kontakcie, podpisujecie umowę o uczestnictwie w programie Au-Pair

Pamiętaj proszę, że do podpisania umowy potrzebujesz paszportu, zaświadczenie o niekaralności oraz atest lekarski potwierdzający,że nie jesteś nosicielem żadnych chorób zakaźnych ( np. Aids czy zapalenie wątroby ).